Chyba v Google Talk

2007-12-10 20:41 napsal Lukáš Havrlant

novým počítačem jsem si konečně nainstaloval nové verze některých programů, které používám. Nicméně můj oblíbený GTalk vykazoval jakousi podivnou chybu. Instalace proběhla hladce, přihlášení taky. Ale ve chvíli, kdy jsem se pokusil někomu napsat (stačilo kliknout na jeho jméno v contact listu), vyskočila na mě otravná hláška. Podotýkám, že se to děje jen ve Windows Vista.

Stačilo sice odkliknout, ale i tak to bylo dost otravné. To samé se stalo, když jsem vlezl do nastavení nebo když někdo napsal mně. Po chvíli hledání jsem nic nenašel a proto jsem se rozhodl napsat na podporu. Svou lámanou angličtinou jsem vysvětlil problém a za dva dny (konkrétně dnes) mi v emailu přistála odpověď.

Takže řešení tohoto problému: Při instalaci vám nejspíše nevyskočilo okýnko UAC, tedy takovéto odkliknutí, že věříte tomuto programu blabla. To způsobilo jakousi katastrofu a proto teď ta chyba. Takže stačí instalační soubor spustit jako správce, tedy najděte instalační soubor, klikněte na něj pravým tlačítkem a dejte „spustit jako správce“. Instalace opět proběhne bez problémů a tentokrát už to žádné otravné hlášky vypisovat nebude.

Odpověď jsem odeslal před chvílí, takže je možné, že to Google v dalších verzích opraví anebo mám natolik originální systém, že se chyba vyskytuje jen u mě.

Linkuj.cz!

Komentáře

Komentáře jsou uzavřeny