Hledám inzerenta na web o matematice

2006-12-02 01:18 napsal Lukáš Havrlant

Jestli je něco, v čem se nevyznám, jsou to daně, chemie a různé reklamní systémy.

Přesto mi už jedna věc došla. A sice, že na konkrétněji zaměřeném webu nemají obecné reklamní systémy jako je AdFox příliš velký smysl, protože přiznejme si, mám-li web o králících, asi málokoho zláká reklama na kanály a odpadní potrubí. Proto mne napadla taková myšlenka – což takhle přímo oslovit nějaké jiné firmy, které jsou mi tématicky co možná nejvíce blízké a nabídnout jim možnost inzerovat na mém webu. Reklama na nový HTML editor na stránkách o HTML už přece smysl má. Teoreticky by stačil Google AdSense, ale ten jedna ještě není pro nás zcela hotový (ač se asi kvapem blíží), ale i tak to nebude stoprocentní.

Proto se ptám – existuje nějaká taková služba, do které bych si zadal svůj web o psech a oni by mi našli přímo nějaký web, který chce umístit na svou reklamu na nějaké stránky s psí tématikou? Bylo by to docela milé a hlavně výhodné pro obě strany. A pokud žádná taková služba neexistuje, nechce ji nějaký ambiciózní podnikatel vytvořit? :-)

Je možné, že by se docela špatně počítaly prokliky, pokud by ta reklama de-facto nebyla skrze žádný reklamní systém, což se dá vyřešit prostě nějakým smluveným poplatkem na určitou dobu (měsíc, tři měsíce, půl roku – to už je asi moc, za tu dobu se může návštěvnost stránek rapidně změnit). Samozřejmě nějakým rozumným pro obě strany :-).

Asi si to trošku představuji jako Hurvínek válku, však jsem psal, že reklamním systémům nerozumím, ale přeci se ptám – nenajde se někdo (například nějaký eshop), který by chtěl umístit svůj reklamu na můj web o matematice? Mimochodem jsem nově zřídil i forum (musím se pochlubit…). Jestli ano, můžete mne kontaktovat. Jestli ne… Nic se neděje :-).

Linkuj.cz!

Komentáře

2. December 2006, 01:29

Mno, zkus se podívat sem aneb reklamní systém běžící na Marigold.cz. :o)

# ne0
2. December 2006, 01:31

No tak citát o selském rozumu a matematice mne zcela jasně odradil od pochválení za zajímavý web, protože imho je matematika zcela o selském rozumu ;). Ale já byl vždycky jinej…

# ne0
2. December 2006, 01:41

Ty zločinče!

Omlouvám se za zdvojený komentář, nejdříve jsem se musel vyříkat z citátového problému a nyní přichází na řadu problém faktický!

„Proto například když umocníte minus dvojku na druhou a následně odmocníte, dostanete plus dvojku, ne minus dvojku. Na to pozor při určování definičního oboru.“

Zamysli se nad tím… Mám-li:

x = sqrt(4)

potom

x = +-2

Podle toho tvého citátu ve svém stavu chápu, že bys tam cpal pouze kladnou dvojku, což by byla chyba.

A o nepracování s odmocninami bych se hádal, někdy zítra zcela radostně, neboť zásadně nesouhlasím, že je vždy výhodné se převést odmocniny na zlomkové mocniny.

Dobrou noc :)

P. S.: Mýlím-li se, pak se omlouvám, ale rád bych pak prosil o vysvětlení své mýlky.

2. December 2006, 03:17

Myslim, ze resenim bude ceske AdSense, ktera snad Google jiz brzy verejne spusti…

2. December 2006, 07:57

Řešením je snad propagace IQ testu. Vím, že některým lidem to vadí, že je to možná trochu blafování lidí. Nicméně já tím vydělávám několik tisíc měsíčně a jsme přesvědčen, že je to lepší než různé další reklamní systémy. Mohu doporučit dealerzone.eu (přiznávám se, že na tom projektu s autory spolupracuju)

2. December 2006, 08:29

Podobný nápad jsem už měl taky, že by provozovatelé nabídli prostor a minimální cenu za den, inzerenti by si vybrali které weby chtějí… Bohužel nejsem ambiciozní podnikatel, takže zůstalo u nápadu.

Stejně mi ale flat-rate připadá tak nějak nejférovější. PPC ještě ujde, tam si můžu sám statistiku od reklamního systému porovnat se svojí, ale u takového PPV nijak nezjistím jestli mě agentura nenatáhla….

Myslím, že nejlepší bude vytipovat a obeslat potenciální zájemce, třeba vydavatele výukových materiálů.

2. December 2006, 10:29

6. llook:

Myslím, že nejlepší bude vytipovat a obeslat potenciální zájemce, třeba vydavatele výukových materiálů.

To už ale trošku hraničí se spamem, ale asi to budu muset zkusit.

3. ne0:

Kladná čísla mají libovolnou reálnou odmocninu (kromě nulté). Touto odmocninou je opět kladné reálné číslo. (wiki)

Ono se stačí podívat na graf. V tomto případě selský rozum selhává :-). Navíc by to pak nebyla funkce.

Spíš mě překvapuje, že je na wiki tohle:

Ζáporná čísla mají v reálném oboru pouze liché odmocniny (…) Liché odmocniny jsou záporné.

Zní to sice logicky, ale pokud kdekoliv určujeme definiční obor funkce, vždy říkáme, že pod odmocninou nesmí být záporné číslo, nezávisle na exponentu.

5. Tomáš Kučera: Předpokládám, že asi sám dealerzone.eu používáš, že? :-)

2. December 2006, 11:15

[3] [7] Sám v tom mám bordel, ve škole nám říkají pokaždé něco jiného. Sice česká wiki říká, že to je kladné reálné číslo, anglická říká něco jiného.

„For example, the principal square root of 9 is 3. The other square root of 9 (not the principal square root) is −3.“

wiki

2. December 2006, 11:19

8. halogan: Zajímavé je, že tam mají graf, který tento výrok opět popírá, žádná dolní větev tam není.

2. December 2006, 11:22

Respektive – co je to „principal square“?

# habendorf
2. December 2006, 11:57

Koukám že se to tu zvrhlo spíš k té matematice, než k původnímu spotu, tak snad můžu taky trochu OT:

„0^n = 0 nula na entou se vždy rovná nula.“ No tím bych si nebyl ani trochu jistý. Co třeba n=-1? To dává 0/0, což je nedefinovaný výraz (čitatel „tlačí“ hodnotu výrazu k nule, zatímco jmenovatel k nekonečnu).

„A co takhle nula na nultou? Které pravidlo je v tomto případě silnější? Matematika nemluví jasně…“ Mluví zcela jasně. 0^0 je opět nedefinovaný výraz. Pro představu: a^0 = a^(n-n) = (a^n)/(a^n) = 1 Jinými slovy, při 0^0 se opět dostáváš k 0/0 a o tom viz výše.

# ne0
2. December 2006, 12:01

No graf by nebyl funkcí, protože mají být grafy dva. Stejně jako inverzní funkce k parabole ti dá grafy dva, protože v jednom by to nebyla funkce.

Nám to ve škole naše šílená profesorka stále cpe, a má zřejmě pravdu, selský rozum dle mého názoru neselhává ;). Chtělo by to nezávislého kvalitního matematika… A k té české wiki: já osobně ji moc nevěřím, možná je to chyba, ale já jsem k našemu národu nedůvěřivý.

# MzK
2. December 2006, 12:05

Nebo si taky nějakou firmu najít sám. A zeptat se jich jestli nechtějí reklamu. Většinou by neměli být proti, když jim nabídneš dobré podmínky

2. December 2006, 12:06

[9] [10] Bral bych to jako hlavní odmocněnec (nevím, jak se mu říká odborně). Jako dva kořeny u kvadratické rovnice, akorát jeden je důležitější.

Podle definice odmocniny by to tak mělo být.

(sqrt(x))^2 = x nebo ne?

# ne0
2. December 2006, 12:13

Mám pocit, že tvrdíš to a počítáš ono.

http://matema­tika.havrlant­.net/…icke-rovnice

Vyjde ti, že:

x2 = 4

x1 = 2

x2 = −2

Což je sice správně, ale ty tvrdíš v kapitole o mocninách, že by tam ta záporná dvojka vůbec nebyla a to je chyba!

2. December 2006, 12:33

Heleďte, co se takhle vrátit k původnímu tématu a matematické věci konzultovat v místě tomu určeném?

14. halogan:

(sqrt(x))^2 = x nebo ne?

To jo, to tam taky píšu („Pokud nějaké číslo odmocníte a následně umocníte na stejný exponent, vždy dostanete stejné číslo.“). Jde o to, že to neplatí obráceně, tedy:

(sqrt(x^2)) ≠ x

15. ne0: Tohle je jasné, ale nyní řešíme něco trochu odlišného – x=9 → x1=3, x2=-3(?). Ten druhý kořen podle mě neplatí, jak říkám, už by to nebyla funkce a nikde jsem nenašel graf, který by potvrdil, že by byly přípustné oba kořeny.

# Karaya1
2. December 2006, 12:36

Což je sice správně, ale ty tvrdíš v kapitole o mocninách, že by tam ta záporná dvojka vůbec nebyla a to je chyba!

>„Proto například když umocníte minus dvojku na druhou a následně odmocníte, dostanete plus dvojku, ne minus dvojku. Na to pozor při určování definičního oboru.“

Tady si myslím, že je chyba u Tebe, protože když máš x2 = 2, tak odmocněním rovnice dostaneš |x| = 2, a až řešením rovnice s absolutní hodnotou x = +-2. Ovšem pokud vezmu původní Lukášův výrok, pak je zcela správný, neboť sqrt((-2)2) je pouze 2. (možná do vás taky v matice lili, že sqrt(x2) = |x|?).

2. December 2006, 12:39

11. habendorf:

Co třeba n=-1? To dává 0/0

Není to spíš 1/0? 0^-1 = 1/0^1 = 1/0. Ale máš pravdu, má tam být pro kladná n. Dík

Mluví zcela jasně. 0^0 je opět nedefinovaný výraz

No právě, že je to neurčitý výraz, tak nemluví jasně :-). Aspoň tak jsem to myslel.

# habendorf
2. December 2006, 12:53

„Není to spíš 1/0? 0^-1 = 1/0^1 = 1/0.“

No nevím. Vypadá to sice rozumně, ale na druhou stranu koukej:

0^n/0^(n+1) = 0^(n-n-1) = 0^-1

třeba 000/000*0 = 0^3/0^4 = 0^-1 = 0/0

# habendorf
2. December 2006, 12:54

Sakra, hvězdička je pro kurzívu. Poslední řádek měl začínat

0.0.0 / 0.0.0.0

# gwh
2. December 2006, 12:55

A co si o tom myslí google:

http://www.go­ogle.cz/search?…

2. December 2006, 12:57

19. habendorf: nulu by měli zrušit.

2. December 2006, 13:05

17. Karaya1: Už jsem se do toho strašně zamotal, takže v čem je vlastně ta citovaná věta špatná?

2. December 2006, 14:14

Nabídnout prostor pro reklamu na svém webu se zdá jako výborný nápad. Počkám si, jak pochodíte, a pak na svém „Blogu zoufalého klienta Telecomu“ nabídnu prostor pro reklamu konkurenci. Otázkou je, jak tu konkurenci oslovit, aby to nevnímala jako spam.

2. December 2006, 14:52

Je fakt, že podle zákona o některých službách informační společnosti by se to dalo klasifikovat jako šíření nevyžádaných obchodních sdělení.

Obchoďáci velkých firem používají telefon a osobní kontakt (pro ně je to efektivnější, protože znají zásady správné nalejvárny), ale v podstatě dělají totéž. Škoda že přes e-mail se to nesmí, na druhou stranu – kde není žalobce, není soudce. Já bych se toho nebál.

24. ivzez: No nevím, seriozní firmy moc často nezakládají svou inzerci na nedostatcích konkurence, protože podobné problémy můžou nastat i u nich a pak by vypadali jak tuplovaný osli. Hodně štěstí.

2. December 2006, 14:59

Když pominu značné matematické nepřesnosti (nejen v odmocninach, ale i napr. v logaritmech chybí definiční obory (=>mluvite o zcela jiných funkcích ), nemluve o tom, ze pouzivate terminy, ktere vubec predtim nemate definovane, viz napr. funkce – co to je funkce? Matematicky web by mel zacinat uvedením základních axiomů, dále definic a až pak po několika kapitolách následují Vámi uváděné věty.)

Co se týče reklamního systému, tak si položte základní otázku – jaké firmě se vyplatí inzerovat na Vašem webu? Až si na tu otázku odpovíte, vyjde Vám, koho oslovit ;) Na webu je hezké že se snažíte, ale uvědomte si, že na vědeckých webech moc reklamy nenajdete nikde ;)

2. December 2006, 15:45

26. Petr: Jenže tohle není vědecký, ale populárně-vědecký web. Cílovou skupinou jsou středoškolští studenti, těm se snaží kdekdo prodávat kdeco.

2. December 2006, 16:45

Oslovení potenciálního inzerenta mailem s nabídkou prostoru pro reklamu (nebo jakékoliv jiné služby) bohužel podle toho hovadského a na hlavu postaveného legislativního zmetka (čti podle „dokonalého a úžasného“ antispamového zákona) bohužel spam je. Tudíž pokud nechceš být nějakým idiotem obviněn ze spamování, je třeba neposílat maily, ale vzít telefon a volat;) Nevyžádaný telefon, stejně jako třeba nevyžádaná návštěva, naštěstí nezákonný není, i když těžko říct jestli to tak i zůstane – v téhle zemi je bohužel možné všechno:((

Že si to ty tak se ti zkusím po nějakém inzerentovi poptat u našich partnerů, ale samozřejmě za nic neručím;)

# anonym
2. December 2006, 17:28

zkuste treba adbrite.com

2. December 2006, 22:02

7. Lukáš Havrlant: Předpokládáš správně, dealerzone.eu využívám k plné spokojenosti.

# Pavel
3. December 2006, 10:16

Ja vzdy myslel, ze adSence, adfox a dalsi pracuji na stejnem principu.. to neni pravda?

3. December 2006, 15:24

31. Pavel: Víceméně. Rozdíl je v tom, že AdSense má mraky inzerentů a AdFox jich má pár. Takže se obvykle zobrazuje reklama na „kanálové poklopy“, „zlaté mince“ a tak podobně mimo mísu.

# dgx
3. December 2006, 16:53

trošku OT k webu matematika: Lukáši, není úplně vhodné pro podtržení používat styl, který má velká část počítačoidní populace zafixovaný jako „chyba pravopisu“

3. December 2006, 17:00

33. dgx: Na tom něco je, to mě nenapadlo. Změnil jsem aspoň barvu, díky za upozornění.

3. December 2006, 18:54

1. Velké firmy nebudou mít zájem o malý web. Potřebují oslovovat minimálně desítky tisíc lidí.

2. Malé firmy nemají na takovéto reklamní kampaně zdroje (lidi, čas, peníze).

3. Doporučuji nějaký kontextový systém.

3. December 2006, 21:34

26. Petr:

Matematicky web by mel zacinat uvedením základních axiomů, dále definic a až pak po několika kapitolách následují Vámi uváděné věty.)

To je spíš popis odborných matematických skript, ne pohodového matematického webu. Nedělám si iluze, že je web bezchybný, dokonce bych si tipl, že se ani limitně k bezchybnosti neblížím :-). Ale máte-li nějaké připomínky, vítám je. Já se snažím podat matematiku co možná nejjednodušeji, aby ji prostě pochopil každý, což se mi snad, soudě i podle došlých emailů, daří.

35. Robert Němec: Asi máte pravdu, ale zase na můj web chodí určitá cílová skupina lidí, která by se jim mohla vyplatit – kdybych odkázal nějaký eshop, přímo sekci matematické učebnice pro střední školy, tak to podle mého názoru smysl má. Uvidíme, jakého budou názoru majitelé eshopů :-)).

19. December 2006, 19:18

Tak zadej do seznamu slova příbuzné matice a najdi si nějaký web kde by se dalo inzerovat sám.

26. December 2006, 00:39

No, myslím že Robert zas tak úplně pravdu nemá. Na web o jednom klubu zámořské NHL jsem se snažil sehnat reklamu, která by mohla vyrovnat investice alespoň na nulu.

Protože ty stránky jsou o jednom klubu, je cílová skupina docela úzká. Není problém sehnat reklamní systém, je problém s tím, že v něm opravdu relevantní reklamy nejsou. Přesto se mi podařilo sehnat několik partnerů se kterými si domlouvám reklamu přímo. Jejich reklama je celkem relevantní a díky tomu z toho sem tam i něco cinkne, takže spokojenost oboustraná.

# cis
9. March 2007, 17:01

ty schaníš web

ty potřebuješ udelat web

# Mistr
14. August 2007, 01:28

Pokud je nabídka ještě aktuální, možná by se Ti mohla hodit firma B2Comp: http://www.kal­kulacky.cz – sídlí u nás na fakultě. Za zkoušku nic nedáš.

Komentáře jsou uzavřeny