Vítejte na A tak dále!

2006-03-05 18:23 napsal Lukáš Havrlant

Ne, nezbláznil jsem se, tento web se opravdu jmenuje „a tak dále“. Řekněme, že nejsem schopný vymyslet úplně normální a běžné jméno, tak proto a tak dále. Nemá to vůbec žádný smysl, s obsahem tohoto webu to snad nebude mít nic společného, prostě tento název byl v konkurzu a tak nějak vyhrál. Posuďte sami, jak se a tak dále také mohla jmenovat: „Večerníček – příběhy psané po setmění“ nebo třeba „Z nouze ctnost“. Já myslím, že název „a tak dále“ je možná ještě hodně dobrá volba. Pokud by někdo chtěl použít některý z předcházejících názvů, má mou plnou podporu.

Jako vždy se vznik tohoto webu neobešel bez několika problémů. Předně ještě včera vypadala tato sajta asi jako krávou vyžvákaná košile, neuspořádané části jedotlivých stránek, z textur na pozadí se málem jednomu udělalo špatně a celkový dojem musel být opravdu odstrašující. Naštěstí mne dnes napad nápad, prošel jsem své oblíbené weby s volně dostupnou grafikou a ejhle – měl jsem vybráno a než jsem stačil říct švec, bylo vymalováno, poskládáno a dokódováno. Mimochodem bych chtěl upozornit na to, že tento web používá zcela logický box-model, čímž jsem si ušetřil spousty klení a ran do stolu, když se mi změně paddingu o dva pixely rozhodí celá stránka. No, o tom ale někdy jindy. Za největší problém bych pak označil nemožnost komentovat. Doporučení pro všechny: pokud máte v nastavení zaškrtnuté políčko „uživatel musí zadat email“, nezapomeňte také do formuláře vložit políčko pro email. Bez něj se pak opravdu komentovat nedá, věřte mi. Druhá možnost je tedy ono osudné políčko odškrtnout. Chyba trvající doteď je pak opravdu velká hromada hlášek při jakékoliv „ukládací“ činnosti. Například chci-li se průběžně podívat, jak můj rozepsaný článek vypadá, uvidím něco takového:

problém s Texy!

No, není to nic příjemného. Ani si nepřejte vidět, co vídávám při samotném publikování článků… Byl by-li nějaký nápad, určitě vyzkouším. Sice to prozatím funguje, ale ty hlášky jsou otravné.

Mimochodem víte, že tohle je už můj třetí weblog? Ač jsem se i já tentokrát vzdal označení weblog a pokud se nepletu, tak ho tady nikde nenajdete. Když si zavzpomínám na svůj první blog… Jóó to byly časy. Pohoda, klídek a tak vůbec. Ale moc dobře si pamatuji, že už tehdy jsem měl vysoké ambice. Po přečtení knihy „Nenuťte uživatele přemýšlet“ jsem samozřejmě byl plný informací o použitelnosti a uvažoval jsem, že bych mohl začít psát třeba pro Interval. Jak málo chybělo, abych tam opravdu napsal (email)… Škoda, pan Málek byl tedy ochuzen o hromadu „vynikajících“ článků, jako je například tento (určitě ho to strašně mrzí :o)). Druhý weblog byla taky spíše taková legrace či blbost, což už je poznat z jeho názvu. Nicméně nakonec jsem tématicky skončil úplně někde jinde. Tudíž odhadovat, o čem budu psát je těžké, ale myslím, že to budou buď blbosti nebo pohodové články o HTML no a sem tam taky něco o té pochybné reformulaci HTML do XML ;-). Zcela jsem zrušil kategorie, přijde mi to jako zbytečnost, akorát se pak nemůžu rozhodnout co kam dám. Radši se budu snažit psát všechno co nejzábavněji.

Jinak dozajista jste si všimli, že na webu není ani známka po jakékoliv navigaci. No, nezmýlili jste se, žádná tady není, protože jsem prozatím nepřišel na to, kam bych ji měl vrazit, aby mi nezkazila můj jinak poměrně hezký design (většina mých vlastní designů se mi líbí, nevím proč). Ale nebojte se, všechno bude, o odkazy vás neochudím, akorát asi nebudete na hlavní straně. Samozřejmě pokud už na mě někdo odkázal, kdyby přepsal alespoň tu adresu odkazu, byl bych mu vděčný a kdyby přepsal i název webu, tak to bych byl úplně v sedmém nebi. A ještě bych rád odkázal na RSS zdroj a pak také na dva weby (první a druhý) odkud jsem si „vypůjčil“ zde použité obrázky (řekněme, že nejsem schopný si něco pořídit nebo udělat sám, což je pravda). Ještě jsem spustil svůj vlastní osobní web, tak se taky můžete kouknout, ale ještě to není úplně v provozu. To by snad mohlo být pro začátek všechno, mějte se.

Linkuj.cz!

Komentáře

5. March 2006, 19:05

Pěkné. Jenom ty komentáře jsou snad až moc odděleny od textu (jako by k němu napatřily).

PS: Máš ICQ?

5. March 2006, 19:19

Šlaha:
Uvidíme, jak to bude vypadat, až tu bude vícero komentářů (snad tedy budou :-)). Jinak ICQ mám.

5. March 2006, 21:10

Při tvoření se skoro vždycky vyskytne spoustu chyb. Naštěstí se je „skoro“ vždy podaří vyřešit :).

5. March 2006, 21:36

Asi ti to moc nepomuze..ale presne tu samou chybu mi to pise taky..ale v textpatternu nybrz v RS2 :) presnejc v adminovi na kazdej clanek co napisu mi to hodi jednu hlasku..:/ ale zatim to mam jen v testovacim provozu na php5.cz tak to neresim protoze jinde mi to nedelalo..

5. March 2006, 21:45

Huggi

presnejc v adminovi na kazdej clanek co napisu mi to hodi jednu hlasku..:/

Tak to jsi šťastný člověk, mně to hodí tohle ;-). Že bych zapomněl něco vypnout..?

# dgx
6. March 2006, 01:30

S tím odkazem na první článek na jiném blogu jsi mě skutečně dostal a na několik dlouhých minut totálně zmátl :-)

6. March 2006, 11:41

dgx
Tak to jsem věru rád, že se mi podařilo zmást ministra dezinformací ;-).

# SuE
6. March 2006, 19:03

tož pěkné to tu máš. Ale jak jsi se dostal ke vzorku koberce, který má moje máma v obýváku ale fakt netuším… že by fotka od sousedů za střechy? No v každém případě mi to připomíná domov, tak se ti tu nasáčkuju často :-)

6. March 2006, 19:14

Vidím, že si už prezývku vymenil za priezvysko. Aspoň sa lepšie vryješ do pamäti národa. Ozaj a kde mám teraz odkazovať? Na ATD, alebo na Havrlant? ;-)

No a nech sa ti darí ako na predchádzajúcich blogoch :)

p.s.: Navigáciu by som riešil podobne ako na havrlant.net, len v menšom vydaní

6. March 2006, 19:26

SuE
Díky, jsem rád, že se tady cítíš jako doma :o). Mimochodem také máte u vás doma takový krásný výhled na pestrobarevné velehory?

klokyn
Odkazujte na Atd, na havrlant.net brzy chcípne pes, řekl bych. Hlavně musím vymyslet navigaci, kde budou pouze dvě položky (RSS a odkazy), což je takové nepříjemné a nezvyklé… Nějak se s tím poperu, já ty odkazy u sebe taky vždycky používal, takže určitě budou :-).

7. March 2006, 18:20

Je to tady moc pěkné, ten podklad mi připomíná tapecírunk co měla moje babka na kanapi… . To už je hodně dávno.

Ty chybové hlášky mě to dělá v textpatternu na pipni taky. DGX o tom něco píše tady: http://forum.te­xy.info/viewto­pic.php?…

7. March 2006, 22:47

Peca
Jo, díky už jsem na to také narazil, ale aktualizace Texy! se mi prozatím nepodařila, budu ale zkoušet dále.

12. March 2006, 14:46

Zajímavé zajímavé, spot jsem sice nečetl, ale dotaz píšu sem (tento spotík je první), protože k těm ostatním by se asi nehodil…

Jak jsi spokojený s hostováním u novyhosting.cz?

12. March 2006, 14:54

Adam Hošek
Jde to. Chyby, které jsem zaznamenal – nefunkční statistiky – napsal jsem jim a opravili to (psal jsem jim to někdy večer, takže to šlo hned další den), nešla mi vytvořit doména třetího řádu – napsal jsem, opravili, ale mám takové tušení, že už to opět nejde :-/. Asi jim zase napíšu. Jinak výpadek pokud vím neměli, podpora odpovídá rychle… Jiné příjemné či nepříjemné zkušenosti s nimi prozatím nemám.

Komentáře jsou uzavřeny